Liverpool nakon preokreta izbjegao blamažu protiv LASK-a, Roma se iz Moldavije vraća sa punim plijenom

Nogometaši Liverpoola upisali su rutinsku pobjedu na gostovanju kod LASK-a rezultatom 3:1 u okviru prvog kola Europa lige.

Nije dobro počelo po Liverpool budući da je Flecker u 14. minuti doveo LASK u vodstvo, a asistenciju je upisao Horvath.

Ipak, engleski velikan je u nastavku pokazao evidentnu razliku u kvaliteti i sa tri gola u mreži domaćina relativno lako riješio utakmicu u svoju korist.

Prvo je u 56. minuti izjednačio Nunez, da bi Diaz u 63. minuti režirao preokret. Konačnih 3:1 postavio je Mohamed Salah svojim prvim evropskim golom u novoj sezoni.

U narednom kolu, Liverpool će dočekati Royale Union, dok će LASK na gostovanje kod Toulousea.

Roma je također upisala važnu pobjedu na startu Europa lige i to na gostovanju u Moldaviji kod nezgodne momčadi Sheriffa rezultatom 2:1.

Talal je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela zabio autogol, ai je stvari na početak vratio Tovar u 57. minuti. No, da se ‘Vučica’ u Rim vrati sa punim plijenom se pobrinuo Romelu Lukaku golom u 65. minuti na dodavanje Cristantea.