Liverpool nakon preokreta razbio Luton na Anfieldu i zabilježio super važnu pobjedu za vrh tabele

Nogometaši Liverpoola su u 26. kolu Premiershipa nakon preokreta pobijedili sastav Luton rezultatom 4:1 i tako zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Imao je Liverpool šansu u uvodnim minutama utakmice preko Luisa Diaza koji je izašao sam na golmana Lutona, no spetljao se i dobra šansa je otišla u nepovrat. U 13. minuti je Luton stigao do prednosti na Anfieldu.

Chongov udarac je odbio Kelleher do Ogbenea koji je matirao golmana Liverpoola i doveo gostujući sastav u prednost nad velikim favoritom.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 za goste, a u nastavku je viđena nevjerovatna dominacija Redsa koji su preokrenuli rezultat i došli do pobjede.

Već u 56. minuti je Virgil van Dijk vratio stvari na početak da bi dvije minute kasnije Cody Gakpo donio potpuni preokret Redsima. Tu nije bio kraj golovima Liverpoola budući da je u 71. minuti Luis Diaz postigao treći gol za Redse, a konačan rezultat susreta je postavio Harvey Elliott u 90. minuti utakmice.

Liverpool je ostao prvi na tabeli Premiershipa sa 60 bodova iz 26 odigranih utakmica, dok je Luton na 18. poziciji sa 20 bodova iz 25 susreta.

U sljedećem kolu, Kloppova momčad će gostovati kod Nottingham Foresta, a u međuvremenu ih očekuje finale EFL Cupa protiv Chelseaja i duel osmine finala FA Cupa protiv Southamptona.

Luton će u još jednoj teškoj utakmici dočekati momčad Aston Ville.