Liverpool nastavio sa ‘raspadom sistema’: West Ham je još jedan od timova koji su uspjeli zaustaviti velikana

270424Liverpool

Vjerovatno nogometaši i navijači Liverpoola jedva čekaju da se ova sezona završi, obzirom da su im se za nevjerovatno kratko vrijeme srušili svi snovi.

Popularni ‘Redsi’ su u posljednjih mjesec dana uspjeli prokockati FA Kup, Evropsku ligu i Premiership. Jedina utjeha ostaje Carabao Cup koji su osvojili još u februaru.

U današnjoj utakmici 35. kola engleskog Premiershipa, Liverpool ponovo nije stigao do pobjede, a u Londonu ga je zaustavio West Ham, te je susret završen rezultatom 2:2.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu. Bowen je u 43. minutu na asistenciju Kudusa sjajno pogodio glavom mrežu Alissona, pa su ‘Čekićari’ na odmor otišli sa prednošću.

Izabranici Jurgena Kloppa u nastavku poprilično brzo preokreću rezultat. Prvo je u 48. minutu Robertson poravnao na 1:1, da bi 17 minuta kasnije Areola autogolom donio gostima preokret. No, ‘Redsi’ nisu izdržali, a Antonio je u 77. minutu postavio konačnih 2:2.

Liverpool ostaje trećeplasirana momčad Premiershipa i sve izvjesnije će na ovoj poziciji završiti sezonu. Oni zaostaju dva boda za Arsenalom uz meč više, odnosno bod za Manchester Cityjem uz dva meča više. West Ham je osmi sa 49 bodova.