Liverpool (ne)očekivano deklasirao Chelsea sa četiri različita strijelca, Darwin postavio neslavan i nevjerovatan rekord!

U derbi utakmici 22. kola engleskog Premiershipa nogometaši Liverpoola su na svom Anfieldu savladali ekipu Chelseaja rezultatom od visokih 4:1.

U prvom poluvremenu domaćin je bio dosta bolji rival. Diogo Jota je fantastično pogodio za 1:0 u 23. minutu, da bi 16 minuta kasnije mladi Bradley povisio na 2:0 i postavio konačan rezultat prvog poluvremena. U sudačkoj nadoknadi je Nunez sa penala zatresao stativu.

Nastavak susreta donosi sličnu igru na terenu, a Dominik Szoboszlai u 65. minutu na asistenciju izuzetno raspoloženog Bradleyja glavom pogađa za 3:0. Tračak nade ‘Plavcima’ u 71. minutu pogotkom donosi Nkunku, ali Luis Diaz u 78. minutu postavlja konačnih 4:1.

Vrijedno je izdvojiti neslavan i zaista nevjerovatan rekord baksuznog Darwina Nuneza večeras. Urugvajac je čak četiri puta pogodio okvir gola, što se prije nije dogodilo nikome u premierligaškoj utakmici.

Liverpool poslije 22 odigrane utakmice ima 51 osvojen bod, dok Manchester City ima 46 bodova, ali i utakmicu manje od ‘Redsa’. Trećeplasirani Arsenal ima također 46 bodova na svom kontu. Chelsea je 10. sa 31 bodom.