Liverpool nije dozvolio iznenađenje, desetkovani Everton zaustavio Chelsea

U četvrtak navečer odigrane su dvije od tri planirane utakmice 17. kola engleskog Premiershipa.

Utakmica između Leicestera i Tottenhama je odgođena jer obje momčadi imaju veliki broj igrača zaraženih koronavirusom, te su odigrane samo utakmice između Liverpoola i Newcastlea te Chelseaja i Evertona.

Redsi‘ su pobijedili ‘Svrake‘ 3:1. Gosti su poveli na Anfieldu u sedmoj minuti kada je Shelvey preciznim udarcem s distance matirao Alissona , a Liverpool je do preokreta stigao već nakon 25 minuta igre.

Prvo je u 21. Jota izjednačio na 1:1, a samo četiri minute kasnije Salah je zabio za 2:1. Konačnih 3:1 je postavio Alexander-Arnold fenomenalnim pogotkom u 87. minuti utakmice.

Chelsea je kiksao na svom terenu protiv Evertona odigravši neodlučeno 1:1. ‘Bluesi‘ su poveli na Stamford Bridgeu u 70. minuti preko Mounta, a samo četiri minute kasnije Branthwaite je pogodio nakon jednog centaršuta za konačnih 1:1.

Ovo će mnogi smatrati velikim kiksom Chelseaja s obzirom na to da Everton zbog suspenzija i koronavirusa nije mogao računati na velik broj važnih igrača.