Liverpool pokazao klasu više od Arsenala i dodatno se približio Cityju, Tottenham slavio na izuzetno važnom gostovanju

Nogometaši Liverpoola porazili su u derbiju 27. kola engleskog Premiershipa momčad Arsenala rezultatom 2:0.

Nakon monotonog prvog poluvremena, Arsenal je imao nekoliko izglednih prilika da dođe do vodstva, ali je izostala realizacija.

Kako to obično biva, nemilosrdni Liverpool je odmah pokazao klasu više i kaznio promašaje preko Jote u 54., odnosno Firmina u 62. minutu za važna tri boda.

Liverpool je sada smanjio zaaostatak za Manchester Cityjem na samo jedan bod. ‘Redsi’ nakon ovog kola imaju 69 osvojenih bodova.

Arsenal je na četvrtoj poziiji sa 51 bodom, ali i dvije utakmice manje u odnosu na večerašnjeg rivala.

Tottenham je u drugoj utakmici ove večeri upisao velika tri boda pobjedom u gostima kod Brightona rezultatom 2:0.

Harry Kane i Christian Romero režirali su trijumf koji ‘Spurse’ pozicionira na sedmo mjesto Premiershipa sa 48 bodova. Brighton je na 13. mjestu sa 33 boda.