Liverpool preko Bournemoutha do prve pobjede u sezoni, Brighton deklasirao Wolverhampton i preuzeo vrh Premier lige

Odigrana su tri dvoboja drugog kola engleske Premier lige, a tu je prvu pobjedu u novoj sezoni upisao Liverpool nadigravši Bournemouth rezultatom 3:1.

Redsi‘ su loše otvorili susret. Već u prvom napadu gostima je poništen pogodak, a onda je u trećoj minuti Bournemouth opet zatresao mrežu Liverpoola, ali ovog puta on je priznat.

Lopta se nakon loše reakcije zadnje linije Liverpoola odbila na desnu nogu Antoineu Semenyu koji je zakucava iza nemoćnog Alissona.

Taj gol razbudio je Liverpool koji je do odlaska na odmor preokrenuo rezultat. Prvo je majstorski zabio Luis Diaz u 28. minuti “poluškaricama”, a onda je u 36. minuti Mohamed Salah promašio penal, ali onda odbijenu loptu poslao u mrežu.

Do kraja susreta Diogo Jota je postigao pogodak za konačnih 3:1. U međuvremenu je Alexis Mac Allister zaradio izravan crveni karton nakon neopreznog starta.

Brighton nastavlja s fantastičnim igrama, a ovoga puta ‘Galebovi‘ su rezultatom 4:1 slavili na gostovanju kod Wolverhamptona.

Tu se posebno izdvaja majstorija Kaorua Mitome iz 15. minute kada je “slalom” i zabio za 0:1. U nastavku je Brighton napunio mrežu Wolvesa i preuzeo vrh Premier lige.

U trećem susretu Brentford je s visokih 3:0 slavio na gostovanju kod Fulhama.