Liverpool promašio veliki broj prilika i osvojio samo bod protiv Newcastlea

Nogometaši Newcastlea i Liverpoola su remizirali u 16. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 0:0.

Liverpool je bio mnogo bolji rival na terenu i konstantno je napadao, no domaća ekipa je uspješno odolijevala svim napadima i osvojila izuzetno važan bod.

Najprije je Trent Alexander-Arnold u 25. minuti zaprijetio, a Karl Darlow sjajno brani. Deset minuta kasnije Mohamed Salah je izašao sam na Darlowa, a golman Newcastlea sjajno brani.

U 45+1. minuti Roberto Firmino je pokušao glavom nakon asistencije Sadija Manea, ali Darlow je još jednom bio na visini zadatka.

Gost je propustio još nekoliko prilika kada su Mane i Firmino bili neprecizni, a kada su napadači Redsa uspijevali savladati Darlowa, ispriječili su se defanzivci Newcastlea koji su u dva navrata u 82. i 88. minuti izbijali loptu sa gol linije.

‘Redsi’ su nakon ovog kola na prvoj poziciji sa 33 boda i utakmicom više od Manchester Uniteda. Newcastle je na 14. sa 19 osvojenih bodova.