Liverpool remizirao sa Aston Villom i vjerovatno zatvorio vrata Lige prvaka, Manchester United uradio veliki posao

Nakon četiri utakmice odigrane danas od 16 sati jasnije se nazire koja će četiri kluba iz engleskog Premiershipa u Ligu prvaka, dok se Everton našao pred ispadanjem iz elitnog ranga.

Liverpool je na svom Anfieldu remizirao sa Aston Villom, a rezultat je glasio 1:1. Nakon promašenog penala Watkinsa u 22. minutu, gosti su samo pet minuta kasnije došli do vodstva pogotkom Ramseya. Liverpoolu je minimalne šanse za Ligu prvaka ostavio Roberto Firmino pogotkom u 90. minutu, koji je ujedno bio i njegov oproštajni na kultnom stadionu.

Za Ligu prvaka sada ‘Redsi’ moraju pobijediti Southampton u posljednjem kolu. S druge strane, Manchester United bi morao izgubiti mečeve protiv Chelseaja i Fulhama, oba na Old Traffordu.

‘Crveni đavoli’ danas su gostovali na Vitalityju kod Bournemoutha, a minimalan trijumf ekipi koju sa klupe predvodi Erik ten Hag donio je Casemiro fantastičnim pogotkom u devetom minutu susreta. Ovim je tim sa Old Trafforda uradio veliki posao.

Crystal Palace je gostovao Fulhamu i remizirao rezultatom 2:2. Dvostruki strijelac za domaće bio je Aleksandar Mitrović, dok su se kod gostiju među strijelce upisivali Edouard i Ward.

Everton se našao pred ispadanjem. Iako je prvi iznad crte nakon današnjeg remija kod Wolverhamptona (1:1) više ne odlučuje sam o sebi. Leeds i Leicester imaju šansu da ga preskoče do kraja, tim više što imaju po utakmicu manje. Vodstvo Wolvesima donio je Hee-Chan u 34. minutu utakmice, da bi Mina u tek 99. minutu postavio konačnih 1:1.