Liverpool rutinski protiv Brightona, Salah briljirao s dva pogotka i asistencijom

Unatoč tome što su već proslavili naslov Premier lige, nogometaši Liverpoola ne prestaju s uvjerljivim partijama. Večeras su na ‘Redsi’ slavili gostovanju kod Brightona sa 3:1 u sklopu 34. kola.

Novu pobjedu Liverpoola, ukupno 30. ove sezone, s dva pogotka i asistencijom obilježio je Egipćanin Mohamed Salah.

Salah je doveo ‘Redse‘ u vodstvo u šestoj minuti, da bi samo dvije minuta kasnije proslijedio loptu do Hendersona, koji je preciznim udarcem s 20-tak metara pogađa za 2:0.

Trossard je u samoj završnici prvog poluvremena vratio nadu Brightonu, ali je briljantni Salah, neobično za njega, glavom nakon udarca iz kuta Robertsona riješio pitanje pobjednika.

Prvoplasirani Liverpool ima 92 boda, čak 23 više od prvog pratitelja Manchester Cityja. Brighton je i unatoč porazu u dosta sigurnoj poziciji, s devet bodova iznad zone ispadanja.