Liverpool savladao Everton u gradskom derbiju na Anfieldu i tako ih pogurao ka Championshipu

Igrači Liverpoola su u gradskom derbiju na Anfieldu savladali Everton, a rezultat je glasio 2:0.

I jednoj i drugoj ekipi ova utakmica je bila izuzetno bitna. Liverpool se bori za titulu sa Manchester Cityjem, dok Everton pokušava da izbori opstanak u društvu najboljih.

Poslije ove utakmice ‘Karamele’ su se našle u vrlo teškoj poziciji. Vidna je bila nervoza sa obje strane, zbog čega se u nogometu nije moglo previše uživati.

‘Redsi’ su do prvog pogotka stigli u 62. minutu. Andrew Robertson je odlično iskoristio dodavanje Mohameda Salah i glavom pogodio mrežu Pickforda.

Nakon toga viđeno je još nekoliko šansi pred golom gostiju, da bi “tačku na i” stavio Origi u 85. minutu za konačnih 2:0.

Izabranici Jurgena Kloppa tako su sa nova tri boda nastavili trku sa ‘Građanima’ za titulu prvaka Engleske. Imaju bod manje od velikog rivala, dok će njihove komšije do kraja sezone voditi bitku za opstanak.