Liverpool savladao Newcastle na St. James’ parku i najavio povratak u formu

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Newcastle United na teškom gostovanju u okviru 24. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0.

Sve vrijedno pomena na ovoj utakmici dešavalo se u prvom poluvremenu u kojem je Liverpool osigurao nova tri boda.

Igrala se 10. minuta kada je asistenciju Alexandera-Arnolda u pogodak pretvorio Nunez kao nagovještaj za sjajnom predstavom na St. James’ parku.

No, samo sedam minuta kasnije, Gakpo povisuje prednost nakon odličnog progiravanja Salaha za potvrdu da će se Newcastle teško vratiti u susret.

‘Svrakama’ je dodatno otežao i Nick Pope crvenim kartonom u 22. minuti kada je izašao iz svog prostora i nesmotreno igrao rukom.

U nastavku je Newcastle ipak imao nekoliko izglednih prilika, ali je ispriječio Alisson sjajnim intervencijama.

Liverpool se sa ova tri boda ponovo priključuje vrhu i trenutno je na 35 osvojenih bodova, isto toliko ima i sedmoplasirani Brighton.

Vrijedi napomenuti da momčad Jurgen Kloppa ima dvije utakmice manje od većine članova gornjeg dijela tabele Premiershipa.

Newcastle je ostao četvrti sa 41 bodom, dva više od Tottenhama i pet manje od trećeplasiranog Manchester Uniteda.