Liverpool se nije predavao do posljednjih sekundi i uz tešku borbu preko ‘novajlije’ stigao do trijumfa nad Newcastleom

Liverpool je večeras u nevjerovatnoj utakmici pobijedio Newcastle nakon preokreta sa 2:1 u okviru petog kola engleskog Premiershipa.

Na početku utakmice gledali smo početno ispitivanje snaga, no odmah se moglo vidjeti da se ‘Svrake’ nisu došle braniti na Anfieldu.

Oba tima imala su svoje prilike, da bi tek u 38. minutu nastao muk na stadionu Liverpoola. Novajlija Alexander Isak postiže pogodak za 1:0.

Igrao se 61. minut kada su izabranici Jurgena Kloppa stigli do poravnanja. Salah je asistirao Firminu koji loptu posprema u mrežu gostiju za 1:1.

‘Redsi’ su do kraja meča na sve načine pokušavali da stignu do trijumfa. Svi su očekivali da je kraj, ali u 98. minutu se u petercu Newcastlea najbolje snašao Fabio Carvalho, te zabio za konačnih 2:1 i eksploziju oduševljenja na Anfieldu. Carvalho je u Liverpool stigao ovog ljeta.

Također, treba istaći da su u Londonu večeras u gradskom derbiju remizirali West Ham i Tottenham. ‘Spursi’ su vodili od 34. minuta autogolom Kehrera, ali je bod domaćinu donio Soucek u 55. minutu utakmice.