Liverpool se ponovo raspucao, na Elland Roadu “nastradao” nesretni Leeds

U posljednjoj utakmici 31. kola engleskog Premiershipa, Liverpool je na Elland Roadu savladao Leeds United rezultatom 6:1.

‘Redsi’ su tako zabilježili još jednu efikasnu partiju, a ovaj put je rival bio slabašni Leeds koji nije pružio adekvatan otpor daleko jačem rivalu.

Gakpo je doveo svoj tim u vodstvo u 34. minuti, a samo četiri minuta kasnije, bilo je 2:0 nakon što je pogodio Salah.

U 47. minuti, odnosno drugom dijelu, Sinisterra smanjuje prednost i daje tračak nade domaćinima, ali je to sve što je ova momčad uspjela uraditi na večerašnjem okršaju.

52. minut bio je rezervisan za pogodak Dioga Jote, a u 64. je već bilo četiri jedan kada je Salah stigao do drugog gola na utakmici.

Do drugog gola je stigao i Jota u 74. minuti nakon asistencije Hendersona za potvrdu povratka u prepoznatljivu formu portugalskog napadača.

Pravu katastrofu i najubjedljivi poraz (u Premiershipu) Leedsa na svom stadionu u historiji režirao je Darwin Nunez u 90. minutu na sjajno proigiravanje Alexander-Arnolda.

Liverpool je nakon ovog trijumfa na osmoj poziciji Premiershipa sa 47 bodova i utakmicom zaostatka za većinom rivala.

Leeds ima 31 utakmicu na svom kontu i samo 29 bodova, pa će do kraja sezone voditi veliku borbu za opstanak udruštvu najboljih.