Liverpool se uozbiljio i rutinski savladao Aston Villu

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Anfieldu u okviru 33. kola Premiershipa ekipu Aston Ville rezultatom 2:0.

Iako je Liverpool u potpunosti kontrolisao utakmica sa čak 72 posto posjeda lopte, nisu imali puno prilika za postizanje gola, a i uputili su svega dva šuta ka gostujućem golmanu.

U nastavku meča uspjeli su sa dva gola doći do pobjede. Prvo je Mane na asistenciju Keite doveo Redse u vodstvo u 71. minuti, a na samom kraju meča Jones je postigao prvijenac za Liverpool u Premiershipu zabivši gol za konačnih 2:0.

Liverpool je još ranije osigurao titulu prvaka, a trenutno ima 23 boda više u odnosu na Manchester City. Aston Villa je na 18. poziciji, odnosno na mjestu koje trenutno vodi u niži rang.