Liverpool siguran protiv Southamptona, Thiago zabio prvijenac

Nogometaši Liverpoola pobijedili su ekipu Southamptona sa 2:0 u 35. kolu engleske Premier lige i tako nastavili lov na pozicije koje vode u Ligu prvaka.

Liverpool je muku mučio na početku prvog poluvremena, imao je nekoliko solidnih prilika preko svog napadačkog trojca, ali Alisson je u dva navrata spašavao velike šanse Southamptona.

Kazna za neiskorištene prilike gostiju stigla je u 31. minuti. Mohamed Salah je sjajno uposlio Sadija Manea koji je glavom poentirao za 1:0.

Nogometaši Jurgena Kloppa u drugom su poluvremenu dobro kontrolirala stvari na terenu te su gostima dopustili samo jednu dobru šansu preko Ibrahime Dialla u 71. minuti.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je Thiago Alcantara sjajnim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 90. minuti. Bio je to njegov prvijenac u dresu Liverpoola.

Tako je Liverpool skočio na šestu poziciju Premier lige, s bodom manje od petog West Hama i šest bodova manje od četvrtog Leicestera, uz susret manje. Southampton je 16. sa 37 bodova.