Liverpool šokantno poražen u Francuskoj, Slavia Prag obrukala Romu

Nogometaši Liverpoola su šokantno poraženi od Toulousea na gostujućem terenu rezultatom 3:2 u sklopu 4. kola Europa lige.

Domaćin je od samog početka susreta pokazao da igra na tri boda, a nagrada otvorenog pristupa stigao je 36. minutu kada pogađa Donnum.

I u drugom poluvremenu Toulouse nije imao namjeru prestati sa napadima i dogovorenom taktikom, pa je u 58. minuti Dallinga povisio na ogromnih 2:0.

Tračak nade je Liverpoolu vratio Casseres autogolom u 74. minuti, ali je domaćin ubrzo vratio rezultat na dva gola prednosti.

Pogodio je Magri u 76. minutu susreta, a utješni pogodak za Liverpool djelo je Diogo Jote koji je pogodio u 89. minutu.

Propisno se obrukala i Roma koja je sa 2:0 poražena od Slavije rezultatom 2:0 u Pragu.

Domaćin je kontrolisao utakmicu od početka do kraja, a golove su postizali Jurecka u 50., odnosno Masopust u 74. minuti susreta.

Vrijedna pomena je i pobjeda Brightona protiv Ajaxa rezultatom 2:0 u Amsterdamu koja engleski tim dovodi pred narednu rundu takmičenja.