Liverpool stigao na korak do potvrde naslova, United na krilima Martiala potopio Sheffield

Liverpool je stigao na korak do matematičke potvrde naslova Premier lige nakon što je u 31. kolu s uvjerljivih 4:0 nadigrao nemoćni Crystal Palace.

Redse‘ su do nove pobjede predvodili Alexander-Arnold (23), Salah (44), Fabinho (55) i Mane (69).

Liverpool na prvom mjestu ima 86 bodova, čak 23 više od drugoplasiranog Manchester Cityja koji sutra gostuje kod Chelseaja. Ukoliko ‘Građani‘ ne upišu pobjedu, Liverpool može početi slaviti.

Manchester United je na svom terenu sa sigurnih 3:0 pobijedio Sheffield United, a sva tri gola zabio je razigrani Anthony Martial.

Francuz je prvi put pogodio u 7. minuti, nakon centaršuta Rashforda. U 44. minuti Martial je ponovno zatresao mrežu, a u ulozi asistenta našao se Wan-Bissaka. Za Martialov hat-trick u 74. minuti asistent je bio ponovno Rashford.

Wolverhampton je slavio minimalnu pobjedu nad Bournemouthom. Gol vrijedan pobjede zabio je Jimenez u 60. minuti.

Petoplasirani Manchester United i šestoplasirani Wolverhampton sada imaju po 49 bodova, samo dva manje od Chelseaja koji se nalazi na zadnjem mjestu za plasman u Ligu prvaka, s utakmicom manje.