Liverpool u derbiju kola razbio Tottenham i nagovijestio povratak golgeterske forme

Aktuelni prvak Premiershipa Liverpool savladao je u derbiju 20. kola momčad Tottenhama rezultatom 3:1.

Prvu šansu imao je Mane u trećoj minuti, ali nije bio precizan, da bi u narednom napadu Tottenham stigao do vodstva nakon gola koji je postigao Son, no sudija je nakon intervencije iz VAR sobe poništio vodstvo ‘Spursa’.

Činilo se da će prvo poluvrijeme završiti bez pogodaka, a onda u četvrtoj minuti sudijske nadoknade Mane sjajno pronalazi Firmina kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu rivala.

U drugoj minuti drugog poluvremena Alexander-Arnold postiže novi gol za Liverpool i donosi veliku prednost gostima od 2:0, no uzvratio je Hojbjerg prekreasnim pogotkom u 49. minuti čime je vratio domaćina u igru.

Salah je u 57. minuti postigao gol koji je poništen zbog ranijeg igranja rukom Firmina na sredini terena, a za izabranike Josea Mourinha nije bilo spasa u 65. minuti kada je Mane iskoristio grešku domaćih defanzivaca i pogodio za novo vodstvo od dva razlike.

Uslijedio je nešto mirniji tempo igre, Liverpool je čuvao stečenu prednost i rutinski te u maniru aktuelnog šampiona priveo utakmicu kraju i rivala ograničio na minimalan broj pokušaja.

Nakon ove pobjede ‘Redsi’ su na četvrtoj poziciji na tabeli sa 37 osvojenih bodova, četiri manje od prvoplasiranog Manchester Cityja.

Tottenham je ostao na šestoj poziciji sa 33 osvojena boda.