Liverpool u kombinovanom sastavu uspio savladati Norwich u FA kupu i tako nastavio utrku za trofej

Izabranici Jurgena Kloppa odlučno nastavljaju borbu za sve trofeje ove sezone, a večeras je “žrtva” bio Norwich u FA kupu (2:1).

‘Redsi’ su istrčali u kombinovanom sastavu. Trener Klopp je napravio čak 10 izmjena u odnosu na finalni duel Liga Kupa sa Chelseajem.

Liverpool je do prvog pogotka stigao u 27. minutu susreta. Na asistenciju Origija, Minamino je loptu proslijedio u mrežu Norwicha. Kakvu je utakmicu odigrao Japanac govori i njegov drugi pogodak već u 39. minutu.

Domaći su u drugom poluvremenu odlučili da smire utakmicu i tako je privedu kraju. No, gosti su u 76. minutu napravili mali trzaj. Rupp je šutirao sa 20 metara i pogodio mrežu Liverpoola za 2:1. To je bio i konačan rezultat.

Klub sa Anfielda je tako izborio svoje mjesto među osam najboljih. Tu su još Manchester City, Crystal Palace, Chelsea, Southampton i Middlesbrough.