Liverpool u ozbiljnom naletu ka Ligi prvaka minimalno savladao Brentford na Anfieldu

Nogometaši Liverpoola su pobijedili Brentford rezultatom 1:0 u susretu 35. kola engleskog Premeirshipa i tako ostali u utrci za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Liverpool je imao dominaciju tokom čitavog susreta, ali se ni gosti, sasvim prepoznatljivo, nisu ustručavali da ozbiljno prijete rivalu.

No, utakmicu je presudio samo jedan pogodak i to onaj iz 13. minute. Fabinho je poslao loptu u kazneni prostor s desne strane, Virgil Van Dijk je glavom prebacio na drugu stativu gdje je uvijek spremni Salah doveo svoj tim u vodstvo.

U nastavku susreta je viđeno nekoliko prilika, a Brentfordu je zbog ofsajda poništen i pogodak, no, novih golova nije bilo.

Liverpool je tako došao do 17. pobjede u Premiershipu i ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

No, vrijedi napomenuti da ‘Redsi’ ne ovise samo o sebi, s obzirom da Newcastle i Manchester United imaju po dvije utakmice manje u odnosu na njih.

Brentford je na odličnoj devetoj poziciji sa 50 bodova, a ovo je za momčad Thomasa Franka bio deveti poraz ove sezone.