Liverpool u sjajnom meču na Anfieldu uspio savladati nezgodni Leeds

Nogometaši Liverpoola upisali su trijumf u prvom kolu engleskog Premiershipa protiv Leedsa rezultatom 4:3.

Da će na Anfieldu biti prava golijada dalo se nagovijestiti već u trećoj minuti kada Salah koristi priliku iz penala za vodstvo Liverpoola.

Samo devet minuta nakon toga, Leeds se vratio u utakmicu preko Harrisona koji je asistenciju sjajnog Philipsa poslao iz leđa Alissona.

Visok ritam i revija golova nastavila se u 20. minuti preko Van Dijka nakon jednog od kornera domaćina. Asistenciju je upisao Andy Robertson.

Međutim, Van Dijk je dojam pokvario samo deset minuta nakon toga jer je praktično poklonio pogodak Bamfordu.

Do kraja poluvremena još jednom je pogodio Mohamed Salah, ovog puta u 33. minuti susreta.

Kao što je to bio običaj, Leeds je ponovo nakon toga izjednačio, a u strijelce se upisao i Klich nakon sjajne akcije i asistencije Coste.

Ipak, Salah svojim trećim pogotkom, a drugim iz penala postavlja konačan rezultat i donosi ‘Redsima’ prvi trijumf ove sezone Premiershipa.