Liverpool u taktičkom nadmetanju na Etihadu u završnici došao do vrijednog boda protiv Cityja

U velikom derbiju 13. kola engleske Premiershipa nogometaši Manchester Cityja i Liverpoola remizirali su rezultatom 1:1 na Etihadu.

City je bio znatno bolji rival u prvom poluvremenu. Izdvajaju se po jedna velika šansa za Phila Fodena i Darwina Nuneza na obje strane.

U 27. minuti loše ispucavanje golmana Alissona, lopta je došla do Nathana Akea koji asistira Erlingu Haalandu za vodstvo Cityja. Norvežanin je tako postao igrač koji je najbrže došao do 50. gola u Premiershipu u historiji.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Činilo se da je na otvaranju drugog dijela Ruben Dias udvostručio prednost domaćina, ali je gol poništen opravdano zbog faula nad golmanom Alissonom.

Liverpool je do poravnanja mogao u 72. minuti kada je Nunez šutirao iskosa s desne strane, no Ederson je bio siguran na golu Građana.

No, to je bila najava onoga što se desilo osam minuta kasnije. Mohamed Salah je ostavio loptu za Trenta Alexander-Arnolda za 1:1.

City je prvi s 29 bodova, a naredne četiri ekipe ekipe su unutar četiri boda. Do vrha već u ovom kolu mogu Arsenal i Tottenham, a blizu je i Aston Villa. Momčad Jurgena Kloppa je druga sa bodom manje od današnjeg rivala.