Liverpool u velikom derbiju savladao Arsenal i izbacio ga iz FA Cupa, londonski velikan u sve većem problemu

Nogometaši Liverpoola slavili su na gostovanju Arsenalu rezultatom 2:0 i tako se plasirali u šesnaestinu finala FA Cupa nanijevši Topnicima treći vezani poraz.

Arsenal je do prije dvadesetak dana bio u blistavoj situaciji, na čelu tabele u Premier ligi i sa šansama da se okiti ne samo jednim trofejem u ovoj sezoni. No, tri vezana poraza uvela su brojne upitnike u mogućnosti ekipe Mikela Artete.

‘Topnici’ su u prvom poluvremenu bili neuporedivo bolji tim i pravo je čudo kako domaćin nije imao prednost.

U nastavku još ofanzive domaćina, sve do posljednjih 20 minuta utakmice. Tada je Liverpool krenuo u žestoke napade i to se maksimalno isplatilo.

Golman Aaron Ramsdale je u 78. minuti sjajno odbranio udarac Luisa Diaza, a onda je minut kasnije prečka spasila Arsenal nakon udarca Dioga Jote.

To je bio uvod u dešavanja iz 81. minute. Jakub Kiwior je u gužvi zakačio loptu glavom i poslao je u svoju mrežu za vodstvo Liverpoola.

Kada se činilo da će domaćinu presuditi autogol, u posljednjim sekundama utakmice Luis Diaz postiže drugi gol za konačnih 2:0, tako da se Liverpool plasirao u šesnaestinu finala FA Cupa.

Ranije danas, prolaz dalje su osigurali i nogometaš Manchester Cityja ubjedljivom pobjedom nad Huddersfielda rezultatom 5:0.