Liverpool u završnici ‘slomio’ Inter, Bayern se spasio od poraza u zadnjoj minuti

Nogometaši Liverpoola pobijedili su u Milanu u prvom susretu osmine finala Lige prvaka ekipu Intera 2:0 te su tako stekli ogromnu prednost uoči uzvrata u Engleskoj.

Iako u prvom dijelu nije bilo golova, gledatelji su mogli uživati u vrlo sadržajnom susretu. Počelo je dobrom šansom Lautara Martineza, a vrlo brzo je odgovorio i Thiago na drugoj strani. Obojica su bila neprecizna.

Nastavilo se u istom ritmu. Mane je propustio dobru šansu u 14. minuti, a dvije minute kasnije Calhanoglu je pogodio prečku Liverpoolovog gola.

Do odlaska na predah viđene su još tri dobre šanse. Mane i Alexander-Arnold su bili neprecizni za Liverpool, kao i Škriniar za Inter. Poluvrijeme je tako završeno bez udarca u okvir gola.

Uslijedio je mirniji početak drugog dijela, a pola sata prije kraja susreta Edinu Džeki je poništen gol zbog nedozvoljene pozicije.

Liverpool je do velike pobjede došao u posljednjih 15 minuta. Prvo je ‘joker s klupeFirmino pogodio nakon centaršuta Robertsona, a osam minuta kasnije Salah je postavio konačnih 0:2.

160222Salah-Konate

Nogometaši Salzburga i Bayerna odigrali su na Red Bull Areni u prvom susretu osmine finala Lige prvaka neriješeno 1:1 pa će odluka o putniku u četvrtfinale pasti u uzvratu u Münchenu.

Gosti su bolje otvorili susret i zaprijetili već u desetoj minuti kada je Kohn sjajno zaustavio pokušaj Gnabryja. Ipak, sredinom prvog dijela Salzburg je došao u prednost. Adamu je odigrao dupli pas s Aaronsonom pa zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Mogao je Aaronson udvostručiti prednost domaćina tri minute kasnije, ali je Ulreich maestralno zaustavio njegov pokušaj, a ubrzo je veliku šansu za Bayern propustio Sane.

U posljednjoj minuti prvog dijela Salzburg je tražio i jedanaesterac, ali je sudac Iliver nakon provjere VAR tehnologije ipak procijenio da nije bilo materijala za najstrožu kaznu. Ostalo je 1:0.

U drugom dijelu Bayern je očekivano krenuo na sve ili ništa pa su se redale šanse pred golom Salzburga. No, golman Kohn je bio fenomenalan i tako uspio u tri navrata spasiti svoj gol nakon opasnih pokušaja Sanea, Comana i Gnabryja.

I taman kada su svi očekivali posljednji zvižduk, Coman je u samoj završnici donio izjednačujući gol za Bayern za konačnih 1:1.