Liverpool uvjerljivo slavio na Anfieldu i sačuvao vrh Premiershipa, Tottenham u finišu do zlata vrijedne pobjede

Nogometaši Liverpoola su zadržali lidersku poziciju engleskog Premiershipa nakon štu su danas u utakmici 24. kola savladali Burnley rezultatom 3:1.

Liverpool je do vodstva stigao tek u 31. minutu. Tada je asistenciju Alexandera-Arnolda u pogodak pretvorio Diogo Jota. No, na odmor se otišlo sa 1:1 jer je O’Shea pogotkom u 45. minutu šokirao domaćina.

‘Redsi’ u nastavku maksimalno ofanzivni, da bi već u 52. minutu Diaz vratio vodstvo Kloppovim izabranicima. Konačnih 3:1 je u 79. minutu postavio Darwin Nunez. Liverpool je tako prvi sa 54 boda, a ispod njih je Manchester City sa 52 i utakmicom manje.

Tottenham je na svom terenu pobijedio Brighton rezultatom 2:1 i to pogotkom u posljednjim momentima meča. Gosti su vodili od 16. minuta zahvaljujući Grossu, koji je bio precizan sa penala.

‘Spursi’ se u drugom poluvremenu “bude” i preko Sarra u 61. minutu dolaze do izjednačenja. Konačnih 2:1 za zlata vrijednu pobjedu postavio je Johnson duboko u sudačkoj nadoknadi.