Liverpool zahvaljujući autogolovima Leicestera stigao do preokreta i trijumfa na Anfieldu, Brentford u gostima savladao West Ham

Nogometaši Liverpoola su u okviru 18. kola engleskog Premiershipa na svom terenu savladali Leicester City rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Prvi pogodak pao je već u četvrtom minutu susreta, a tada je loptu iz mreže morao da vadi Alisson. Dewsbury-Hall je dobio loptu u prazan prostor, sjajno istrčao i na kraju matirao Brazilca za 1:0.

‘Redsi’ su posljednjih 10-ak minuta prvog poluvremena krenuli izuzetno ofanzivno i isplatilo se, dok je ogroman tragičar bio Faes. Naime, on je postigao prvi autogol u 38. minutu, a drugi svega sedam minuta kasnije za konačnih 2:1.

West Ham je danas u malo ranijem terminu kod kuće poražen od sjajne ekipe Brentforda, da bi rezultat na kraju glasio ubjedljivih 2:0 za goste.

Ivan Toney je po običaju bio najbolji pojedinac Brentforda koji je protiv ‘Čekićara’ oba pogotka postigao u prvom dijelu. Prvo se u 18. minutu u strijelce upisao pomenuti Toney, ali je u 43. minutu i asistirao za Dasilvu koji postavlja konačnih 2:0.