Liverpoolov ponor se nastavlja: Merseyside derbi pripao Evertonu

Nogometaši Evertona savladali su u gradskom derbiju momčad Liverpoola. Merseyside derbi u 25. kolu Premiershipa završen je sa 2:0.

Svu slabost Liverpoolove odbrane demonstrirali su u 3. minuti Richarlison i James Rodriguez. Kolumbijac je sjajno uposlio svog napadača za laganu završnicu i pogodak koji je prelomio cijeli duel.

Liverpool je u nastavku zaigrao nešto konkretnije, ali je sjajni Pickford bio na zadataku. Kazna za sve promašaje stigla je nakon dikustabilne odluke sudije Kavanagha.

Alexander-Arnold nespretno je srušio Calvert-Lewina u kaznenom prostoru, a siguran izvođač i realizator bio je Sigurdsson. Igrala se 83. minuta.

Everton se zahvaljujući ovom velikom trijumfu izjednačio sa gradskim rivalom na tabeli Premiershipa.

‘Redsi’ su na šestoj poziciji samo zahvaljujući boljoj gol razlici, a oba tima imaju po 40 osvojenih bodova.