Liverpoolu ‘djeca’ donijela četvrtfinale FA Kupa, Casemiro prekinuo muke Uniteda u Nottinghamu, Gallagher junak Chelseaja

Večeras su odigrane još četiri utakmice osmine finala engleskog FA Kupa. Ove noći nije bilo previše iznenađenja, ali nije bilo ni mečeva bez pobjednika, što znači da nećemo gledati revanše.

Liverpool je bio uvjerljiv na Anfieldu protiv Southamptona. Strijelci za domaći tim bili su Koumas u 44. minutu, te Danns u 73., odnosno 88. minutu susreta. Klopp je dosta kombinovao, pa smo u početnoj postavi vidjeli dosta klinaca iz klupske akademije.

Manchester United se uspio provući među osam najboljih u ovom takmičenju. ‘Crveni đavoli’ su slavili u gostima kod Nottingham Foresta s minimalnih 0:1. Strijelac za ekipu Erika ten Haga bio je Casemiro u 89. minutu meča.

Golijada je večeras viđena u Londonu na Stamford Bridgeu, gdje je Chelsea sa 3:2 pobijedio Leeds. Gosti su šokantno poveli u osmom minutu preko Josepha, ali ‘Plavci’ preokreću rezultat do 28. minuta zahvaljujući golovima Jacksona i Mudryka.

U drugom poluvremenu smo vidjeli još po jedan pogodak u obje mreže. Igrao se 59. minut kada je Joseph pogodio po drugi put i donio Leedsu poravnanje, da bi u junaka Chelseaja izrastao Gallagher, koji je u sudačkoj nadoknadi zabio za 3:2 i prolaz u četvrtfinale.

Svoju kartu za narednu rundu FA Kupa kupio je i Wolverhampton. Popularni ‘Vukovi’ su nadigrali s minimalnih 1:0 momčad Brightona, a jedini pogodak, već u drugom minutu duela, postigao je Lemina.