Liverpoolu pripao prvi okršaj u polufinalu Carabao Cupa protiv Fulhama, Darwin Nunez pokupio slavu na Anfieldu

Liverpool je u prvoj utakmici polufinala Carabao Cupa pobijedio ekipu Fulhama na svom Anfieldu rezultatom 2:1 i tako stekao prednost pred revanš u Londonu.

Momčad koju sa klupe predvodi Jurgen Klopp uz dosta je problema došla do večerašnjeg trijumfa. Gubili su ‘Redsi’ do 68. minuta susreta, ali na kraju svejedno uspjeli slaviti.

Gost do vodstva stiže u 19. minutu. Willian koristi lošu reakciju odbrane Liverpoola i postiže pogodak za 1:0. Naravno, domaćin je dao sve od sebe da se što prije vrati u meč, no to nije uspio sve do pomenute 68. minute.

Pogodio je Klopp sa izmjenama, te mu se itekako isplatilo uvođenje Codyja Gakpa i Darwina Nuneza u igru. Urugvajac je u 68. minutu asistirao Jonesu za poravnanje, a zatim tri minuta kasnije uposlio i Gakpa koji zabija za preokret i konačnih 2:1.

Podsjećamo vas, u prvom polufinalu Carabao Cupa odigranom prošle noći, Middlesbrough je nadigrao Chelsea sa 1:0. ‘Plavci’ će imati dosta muke da dođu do finala, ali je sigurno i da se Fulham neće predati na svom Craven Cottageu.