London večeras slavi: Kane oborio rekord, srušio City, približio Tottenham Ligi prva i pomogao Arsenalu

U okviru 22. kola engleskog Premiershipa nogometaši Tottenhama odmjerili su snage sa ekipom Manchester Cityja te na kraju slavili rezultatom 1:0.

Kada se dogodilo prvo veće uzbuđenje pao je i pogodak. Već u 15. minutu utakmice Hojbjerg se odlično snašao i sjajno uposlio Harryja Kanea koji rutinski šalje loptu iza leđa Edersonu za prednost ‘Spursa’.

U nastavku je Riyad Mahrez pogodio prečku u sudačkoj nadoknadi, dok je Tottenham nastavio prijetiti najviše preko Kanea, ali do promjene rezultata nije došlo.

Gabriel Romero “pocrvenio” je u 87. minutu meča, tačnije, dobio je drugi žuti karton. Međutim, to nije pomoglo Guardiolinim izabranicima da stignu do poravnanja ili čak trijumfa.

Kane je na kraju definitivno bio apsolutni heroj u Londonu. Korpulentni Englez stigao je do brojke od 267 pogodaka za Tottenham i tako postao najbolji strijelac u povijesti kluba.

Pored toga, napadač domaćeg tima približio je momčad do pozicije koja vodi u Ligu prvaka te “pomogao” Arsenalu da i pored kiksa jučer zadrži osjetnu prednost nad Cityjem.