Louza bijesan na Halilhodžića: Na stubu sam srama i sada to želim razjasniti

Marokanski nogometaš Imran Louza je u razgovoru za tamošnje medije govorio o bh. stručnjaku Vahidu Halilhodžiću.

Dvojac je zajedno sarađivao u vrijeme dok je Halilhodžić bio selektor reprezentacije Maroka koji je ispao u četvrtini finala Afričkog Kupa nacija 2021. godine od Egipta.

Louza je na tom meču u 122. minuti susreta pokušao uposliti Achrafa Hakimija i to samo iz razloga jer mu je to Vahid Halilhodžić rekao.

Sve se završilo katastrofalno za Marokance koji su u tom trenutku gubili rezultatom 2:1 i išli su na sve ili ništa. Egipćani su presjekli pomenuto dodavanje i izašli sami na gol, no nisu postigli pogodak koji bi ovjerio pobjedu.

“Još uvijek se sjećam Halilhodžića. Stajao je iza mene i vikao da dodam loptu do Achrafa Hakimija. Ušao mi je u glavu i ja sam dodao loptu do Hakimija iako sam bio ubijeđen da to nije najbolje rješenje.”

“Sada sam na stubu srama, no želim da razjasnim ovu situaciju jer mi je to veoma važno. Kada sam ušao u svlačionicu počeo sam se pitati zašto sam to uradio”, rekao je Louza.

Susret je okončan rezultatom 2:1, a Egipat je kasnije poražen u finalu od selekcije Senegala nakon jedanaesteraca.

Halilhodžić je nedugo poslije dobio otkaz na klupi Maroka, a Louza se nije našao na spisku igrača koje je Walid Regragui odveo u Katar gdje je afrička selekcija osvojila četvrto mjesto.