‘Ludnica’ u Bergamu: Danilo donio zlata vrijedan bod Juventusu protiv Atalante

Ekipa Atalante je na svom terenu u okviru 25. kola Serije A remizirala sa Juventusom, a rezultat je glasio 1:1.

Početak utakmice je pripao Juventusu. Prijetili su Vlahović i Dybala, no niti jedan pokušaj nije završio u mreži Atalante. Zatim je uslijedio izjednačen period igre, štaviše domaćini su bili konkretniji preko Muriela i Boge.

U drugom poluvremenu vidjeli smo vrlo dobre prilike. Najbolju je imao Vlahović, Srbin je šutirao, ali je Sportiello večeras bio na maksimalnom nivou.

Prvi pogodak pao je tek u 76. minutu, tada je Malinovsky sjajno ispucao projektil prema golu Juventusa i postigao spektakularan pogodak.

‘Bianconeri’ su do kraja sve karte bacili u napad što je bilo i očekivano. Nakon ubačaja iz kornera lijep pogodak postiže Danilo u sudačkoj nadoknadi za izjednačenje i konačan rezultat od 1:1.

S ovim remijem izabranici Maxa Allegrija ostali su na četvrtom mjestu Serije A, s tim da Atalanta ima utakmicu manje. Stoga će i u nastavku sezone ove dvije ekipe voditi grčevitu borbu za nastup u Ligi prvaka.