Luis Enrique nastavio da se ‘sveti’ Kylianu Mbappeu, Reims u prijestolnici Francuske natjerao PSG na kiks

Nogometaši Paris Saint-Germaina su danas u utakmici 25. kola francuske Ligue 1 na svom terenu dočekali ekipu Reimsa, te remizirali rezultatom 2:2.

Naime, Luis Enrique je ponovo odlučio da ostavi najboljeg igrača momčadi, Kyliana Mbappea, na klupi za rezervne nogometaše. Mnogi su ovakav potez protumačili kao “nastavak osvete” španskog stručnjaka, obzirom da napadač na ljeto seli u Real Madrid.

Gostujući tim je šokirao PSG već u sedmom minutu susreta. Hakimi je izgubio jednu loptu u kaznenom prostoru, igrači Reimsa su to dobro iskoristili i Munetsi je zabio za 1:0. Ipak, domaćin se vraća s dva brza pogotka.

Prvo je autogol postigao Abdelhamid u 17. minutu meča, da bi svega dva minuta kasnije Goncalo Ramos pogodio mrežu gostiju za potpuni preokret lidera Ligue 1. No, Diakite pred sami odlazak na odmor postavlja konačnih 2:2.

Igrao se 73. minut kada je Enrique u igru konačno poslao Mbappea, ali reprezentativac Francuske nije mogao pomoći svom timu i rezultat je ostao onaj iz prvog poluvremena.

PSG je i dalje lider domaćeg prvenstva sa 56 osvojenih bodova iz 25 odigranih utakmica. Reims poslije isto toliko mečeva ima 35 bodova na svom kontu.