Luka, neuništiv si! Modrić ušao sa klupe, a zatim magijom spasio Real i donio mu zlatan vrijednu pobjedu

Nogometaši Real Madrida su u utakmici 26. kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeu stadionu ugostili ekipu Seville, koju su i savladali sa minimalnih 1:0.

Carlo Ancelotti večeras nije mogao da računa na igrače poput Danija Carvajala i Eduarda Camavinge zbog suspenzije, te Judea Bellinghama i Joselua koji su van stroja, a odavno su povrijeđeni Thibaut Courtois, David Alaba i Eder Militao.

Osjetio se nedostatak pojedinih nogometaša u igri Reala ove noći. Nisu ‘Kraljevi’ mogli da probiju bedem Seville koja se čvrsto držala na terenu sve do kasnog dijela utakmice. Istina, Vasquez je u prvom poluvremenu zabio pogodak, ali je on poništen zbog prekršaja.

Domaćin je u drugom dijelu igre nastavio da vrši pritisak i steže obruč oko gola Andalužana. Sve se isplatilo tek u 81. minutu, a tada je rezervista Luka Modrić izveo pravu magiju. Hrvat je lijepo primio jednu loptu i sa 20-ak metara matirao golmana gostiju za konačnih 1:0.

Real Madrid je i dalje lider La Lige sa 65 osvojenih bodova, dok drugoplasirana Barcelona ima osam bodova manje. Sevilla je 15. sa 24 boda na svom kontu.