Lukaku donio pobjedu Interu u finišu susreta protiv Porta, City se iz Leipziga vraća nedovršenog posla

Nogometaši Intera slavili su minimalnu pobjedu na domaćem terenu rezultatom 1:0 protiv Porta u sklopu prve utakmice osmine finala Lige prvaka.

U izuzetno tvrdoj i taktičkoj utakmici koja se i očekivala, pobjedu je Inter ostvario tek u samom finišu, odnosno 86. minuti.

Romelu Lukaku je ispratio centaršut sa strane, a zatim iz drugog pokušaja pogodio mrežu Coste za nagoviještaj povratka u formu.

Vrijedi napomenuti da Porto u uzvratnoj utakmici neće moći računati na usluge Otavija koji je zaradio crveni karton u 78. minuti susreta.

Negativan trend engleskih klubova u nokaut fazi nastavio je i Manchester City na gostovanju kod perspektivnog RB Leipziga.

Momčad Pepa Guardiole imala je inicijativu, ali bez mnogo prilika, pa se na kraju morala zadovoljiti rezultatom 1:1.

Mahrez je doveo ‘Građane’ u vodstvo golom u 27. minutu nakon katastrofalne greške u iznošenju lopte domaćina.

No, Leipzig se u drugom poluvremenu nametnuo kao bolja momčad i tako došao do povoljnog rezultata preko Gvardiola u 70. minuti.

Uzvratne utakmice večerašnjih parova Lige prvaka na programu su 14. marta u Engleskoj, odnosno Portugalu.