Lukaku je utakmicu protiv Lillea proveo na klupi, a iza toga se krije mudar potez Tuchela!

Belgijskog napadača Romelua Lukakua nije bilo na utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Lillea u kojoj je Chelsea slavio rezultatom 2:0.

‘Plavci’ su odlučno krenuli u odbranu naslova prvaka Evrope. U prvom suretu savladali su Lille i tako napravili veliki korak prema plasmanu među osam najboljih momčadi Starog kontinenta.

Trijumf Chelseaju donijeli su Kai Havertz u osmom minutu susreta, te Christian Pulisic u 63. minutu. Međutim, veliku pažnju izazvao je potez njemačkog stručnjaka Thomasa Tuchela da na klupi za ovu utakmicu ostavi prvog napadača Lukakua.

Iako u posljednje vrijeme baš i ne ispunjava očekivanja navijača, mnogi su se nadali njegovom nastupu u Ligi prvaka. Nakon što je dobio pitanje o tome na konferenciji za novinare, Tuchel je bio u potpunosti jasan i otkrio je svoju mudrost.

“Romelu se mučio zadnjih nekoliko utakmica. Umoran je fizički i mentalno. Još od utakmice sa Liverpoolom igrao je od prve minute u svakom susretu. Danas smo odabrali druge igrače”, rekao je Nijemac i dodao

“Također, želio sam ga zaštiti od kritika i zato je ostao na klupi. Nakon prošle utakmice, ovo je bio pravi trenutak da ga povučem, a ne da ponovo ide u vatru”, zaključio je.