Lukaku sam priredio debakl Azerbajdžanu u Belgiji i ‘Crvenim vragovima’ osigurao prvo mjesto u grupi za odlazak na Euro

Nogometaši reprezentacije Belgije su na domaćem terenu u posljednjem kolu grupe F savladali selekciju Azerbajdažana sa visokih 5:0.

Vrijedi napomenuti da je Belgija već ranije osigurala svoje učešće na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, no svakako je imala motiv da trijumfom završi kao lider svoje grupe, što je i učinila.

Briljirao je tako večeras napadač Rome, Romelu Lukaku, koji je, vjerovali ili ne, gostujućoj reprezentaciji zabio čak četiri pogotka i poslao ih kući “ponižene”.

U 17. minutu Lukaku je pogodio za 1:0 na asistenciju Dokua, da bi u 26. minutu postigao novi pogodak, a onda je zabijao i u 30., te 37. minutu za tada nedostižnih 4:0 na semaforu.

Svakako je Belgijancima posao dodatno olakšao igrač gostujućeg tima, Israfilov, obzirom da je on u 24. minutu zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona.

Ima li su ‘Crveni vragovi’ očigledno milosti prema svom protivniku, pa su skinuli nogu sa gasa u nastavku. Ipak, Trossard je u 90. minutu postavio konačnih 5:0.

Belgija je na vrhu grupe sa 20 osvojenih bodova, a Austrija druga sa 19. Švedska, koja je večeras savladala Estoniju (2:0), završila je kao trećeplasirana sa 10 bodova. Azerbajdžan je četvrti sa sedam, dok je pomenuta Estonija osvojila samo jedan bod.