Luksemburg nadvio crne oblake nad Bilinim Poljem, Srbija u zadnjim momentima izbjegla potpunu blamažu protiv Bugarske

Nogometaši Luksemburga pobijedili su večeras u Zenici momčad BiH rezultatom 2:0 i tako ovoj selekciji nanijeli najsramniji poraz u historiji.

Luksemburg je stigao u vodstvo već u 4. minuti kada neopreznost u odbrani ‘Zmajeva’ koristi Borges Sanches.

BiH nije uspijevala pronaći put do mreže u nastavku, a tačku na košmarnu noć za navijače na tribinama postavio je Sinani.

Igrala se 74. minuta kada nakon još jedne katastrofalne reakcije na sredini terena 26-godišnji napadač postiže pogodak na praznu mrežu.

Vrijedi napomenuti da je penal za BiH koja je četvrta u grupi J sa tri boda promašio Hadžiahmetović.

S druge strane, Luksemburg je treći i nakon četiri odigrane utakmice ima sedam bodova.

Srbija je remizirala protiv Bugarske 1:1 i tako bar malo ublažila i izbjegla potpunu blamažu.

Bugarska je došla u vodstvo preko Despodova u 47- minuti, a ‘Orlovi’ su čast spasili u finišu drugog dijela.

Igrala se duboka sudijska nadoknada kada je mrežu domaćina pogodio Lazović.

Srbija zauzima drugu poziciju grupe G sa sedam bodova iz četiri utakmice, dok je Bugarska četvrta sa dva boda.