‘Lutrija’ kobna za Parižane: Nica preko penala izbacila PSG iz Kupa Francuske

Momčad Nice je u okviru osmine finala Kupa Francuske slavila nad PSG-om nakon boljeg izvođenja penala i tako ga izbacila iz takmičenja.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi i mreže su ostale netaknute, tako da se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Vrijedi napomenuti promašaj Verattija za PSG u 22. minutu susreta nakon što mu je loptu proslijedio Ander Herrera. Lionel Messi je također imao izglednu priliku u finišu prvog dijela, no njegov udarac je sjajno odbranio golman Nice.

U nastavku je Nica imala svoje šanse preko Justina Kluiverta, ali nisu mogli doći do vodstva. U regularnih 90 minuta rezultat je ostao 0:0 i otišlo se na produžetke.

Ništa se posebno nije promijenilo u produžecima, te se odigrala ‘lutrija’ penala. Kobna su bila izvođenja Delorta za Nicu, te Paredesa za PSG.

Ključni udarac sa bijele za Parižane u pogodak nije uspio pretvoriti Xavi Simons. Marcin Bulka je sjajno odbranio njegov šut za veliko slavlje Nice.

Momčad Nice se nakon ove pobjede našla u četvrtfinalu Kupa Francuske, dok je PSG završio svoje takmičenje.