Mađarska u vreloj atmosferi i zanimljivoj utakmici pobijedila Srbiju i otežala joj plasman na EURO

Nogometaši Mađarske nanijeli su Srbiji još jedan poraz u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo nakon što su ih večeras u Budimpešti savladali rezultatom 2:1.

Mađari su nakon trijumfa u Beogradu (1:0) prošlog mjesecananijeli još jedan poraz koji je ‘Orlovima’ znatno zakomplikovao situaciju kada je u pitanju borba za plasman na EURO naredne godine.

U uzavreloj atmosferi u Budimpešti Mađarska je prva povela. Igrala se 21. minuta kada je Loic Nego pobjegao srbijanskog odbrani i proigrao Vargu, a ovaj rutinski zatresao mrežu gostiju.

Srbija je relativno brzo uzvratila i to nakon kornera. Loptu je oštro ubacio Živković, a stoper Pavlović neometano sa par metara je šalje u gol domaćina.

Ipak, kratko je trajala radost Srbije jer su Mađari samo 60 sekundi kasnije još jednom poveli i to na kakav način.

Nego je upisao i drugu asistenciju, ovaj put za Sallaija koji bez mnogo razmišljanja šutira sa distance i efektno pogađa gol Milinković Savića. To je ujedno bio rezultat prvog dijela igre, a i cijelog susreta.

U drugom poluvremenu, Srbiji su zbog nedozvoljenih pozicija poništena čak dva pogotka, a strijelac je u oba navrata bio Aleksandar Mitrović.

U ostale dvije utakmice u ovom terminu, Danska je na svom terenu bila bolja od Kazahstana sa 3:1, dok su Italijani nadigrali Maltu rezultatom 3:0.

Ranije danas, Sjeverna Irska je sa 3:0 porazila San Marino, dok je Ukrajina sa 2:0 bila bolja od Sjeverne Makedonije.

Bugarska je još jednom razočarala na svom terenu porazom od Litavije 2:0, a Slovenci su sa ubjeljivih 3:0 kod kuće nadigrali Finsku.