Mađari se revanširali Crvenoj zvezdi, Manchester United u nadoknadi spriječio senzaciju

Nogometaši mađarskog prvaka Ferencvaroša pobijedili su u Budimpešti u 4. kolu grupne Europske lige ekipu srpskog prvaka Crvene zvezde 2:1.

Mađari su tako došli na korak do plasmana u nokaut fazu drugog po rangu europskog natjecanja. Ujedno su se revanširali za poraz od prije sedam dana u Beogradu.

Ferencvaroš je poveo sredinom prvog dijele pogotkom Zachariassena, a 1:0 je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor. Zvezda već u prvoj minuti nastavka dolazi do pogotka, ali je on bio poništen nakon intervencije VAR-a zbog igranja rukom.

Međutim, devet minuta kasnije Mitrović postiže pogotka za izjednačenje. Slavlje gostiju je trajalo svega šest minuta s obzirom na to da je Mmaee postigao pogodak za konačnih 2:1.

Ferencvaroš je nakon četiri odigrana kola vodeća ekipa grupe H s devet bodova, Trabzonspor i Monaco imaju po šest, dok je Zvezda ostala na tri osvojena boda.

Ciparska Omonia bila je nadomak povijesne senzacije na Old Traffordu, ali je Manchester United na kraju ipak uspio izboriti minimalnu pobjedu pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Junak je bio McTominay.

U grupi E vodeći je Real Sociedad sa 12 bodova, United ima devet, Sheriff tri, a Omonia je bez bodova.