Madriđani se preko penala spasili u Vigu: Real Madrid se namučio sa Celtom, ali ipak upisao trijumf za još jedan korak ka tituli

Nogometaši Real Madrida danas su u okviru 30. kola španske La Lige uspjeli pobijediti Celtu Vigo na gostujućem terenu rezultatom 2:1.

Igrao se 18. minut kada je sudija Gonzalez svirao penal za Real. Nolito je srušio jednog od igrača gostiju, a sudija je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je na sebe preuzeo Karim Benzema i rutinski pogodio za vodstvo ‘Kraljeva’. Celta je već nakon nekoliko minuta mogla do poravnanja. Aspas je fantastično šutirao iz slobodnjaka, ali je Courtois još bolje intervenisao i spasio goste.

Do izjednačenja je došlo u samom finišu prvog poluvremena, no pogodak je poništen nakon intervencije iz VAR sobe. Celta je do 1:1 stigla na početku drugog dijela, kada je Nolito matirao golmana Reala.

Domaći su poslije toga krenuli još ofanzivnije po preokret, ali se dogodio još jedan penal dosuđen momčadi Carla Ancelottija. Oboren je bio Rodrygo, dok je Benzemi sada penal odbranio Dituro.

Samo četiri minute kasnije Madriđani su dobili i treći penal na utakmici. Ovog puta pao je Mendy, a Benzema sada nije pogriješio, te je pogodio za konačnih 2:1.

Real Madrid je tako došao do nova bitna tri boda i dodatno se približio tituli prvaka Španije čiji će osvajač ove sezone vjerovatno i biti.