Maestralni Al-Dawsari nakon Argentine srušio i Brazilce: Al-Hilal je u finalu Svjetskog klupskog prvenstva!

Nogometaši Al-Hilala iz Saudijske Arabije pobijedili su brazilski Flamengo sa 3:1 u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva koje se igra u Maroku i izborili plasman u finale.

Junak velike pobjede Al-Hilala bio je Salem Al-Dawsari kojeg pamtimo kao strijelca pobjedničkog pogotka za Saudijsku Arabiju protiv Argentine na Svjetskom prvenstvu u Kataru prošle godine.

Već u četvrtoj minuti sudac Istvan Kovacs je zbog prekršaja Matheuzinha dosudio je kazneni udarac za Al-Hilal, odgovornost je preuzeo Al Dawsari i poentirao.

Uspio je Matheuzinho iskupiti za skrivljeni kazneni udarac u 20. minuti kada je na njegovu asistenciju napadač Pedro poravnao rezultat i vratio stvari na početak.

Stvari su krenule na mlin Al-Hilala u osmoj minutu sudačke nadoknade prvog dijela kada je Gerson srušio Vietta za novi kazneni udarac i tom prilikom zaradio drugi žuti karton.

Flamengo je ostao s igračem manje, a fenomenalni Al-Dawsari još jednom bio siguran s bijele točke i tako vratio prednost svojoj momčadi.

Prvak Južne Amerike nije uspio konkretno zaprijetiti u nastavku, a sve je bilo riješeno u 70. minuti kada je večeras čudesni Al-Dawsari lijepo ubacio, pronašao Luciana Vietta, a Argentinac smjestio loptu pod gredu Flamengovog gola.

070223Vietto-AlHilal

Flamengo je do kraja utakmice uspio samo ublažiti poraz drugim pogotkom Pedra u 91. minuti susreta.

Al-Hilal u finalu čeka pobjednika iz dvoboja u kojem se sastaju egipatski Al-Ahly i prvak Europe Real Madrid. Taj susret na programu je sutra od 20 sati, dok je finale na rasporedu u subotu.