Maestralni Cristiano Ronaldo još jednom na svojim leđima donio pobjedu Juventusu

U 8. kolu italijanske Serije A Juventus je na svom terenu sa sigurnih 2:0 pobijedio Cagliari.

Pitanje pobjednika riješio je maestralni Cristiano Rolando u finišu poluvremena.

Prvo je u 38. minuti majstorski izborio poziciju i plasiranim udarcem iskosa pogodio za 1:0, a samo četiri minute kasnije odlično se snašao nakon kornera i udvostručio je prednost italijanskog šampiona.

U nastavku nije bilo golova i pored nekoliko izglednih prilika, tako da je ostalo 2:0 za momčad Andree Pirla.

Juventus se ovom utakmicom ponovo vratio u igri za vrh i sada su na bod zaostatka i utakmicom više iza Milana. Cagliari je 11. sa 10 bodova.