MAJSTORIJA! Richarlison je protiv Srbije režirao najljepši pogodak na Svjetskom prvenstvu u Kataru

Nogometna reprezentacija Brazila večeras je u utakmici grupe G Svjetskog prvenstva u Kataru savladala selekciju Srbije (2:0), a Richarlison je napravio pravo čudo.

Večeras su ‘Karioke’ jednostavno bile prejake za hrabru Srbiju. Milinković-Savić je samo dva puta vadio loptu iz vlastite mreže što je odlično, uzimajući u obzir da je Brazil u dva navrata pogodio okvir gola i imao još niz prilika.

Odbrana ‘Orlova’ držala se dosta dobro u prvom poluvremenu koje je završilo rezultatom 0:0, dok smo prvi pogodak vidjeli tek u 62. minutu. Nakon udarca Viniciusa lopta se odbila do Richarlisona kojem nije bilo teško pospremiti je u praznu mrežu.

Isti igrač režirao je istinski spektakl i jedan od najljepših pogodaka samo 11 minuta poslije. Napadač Tottenhama je nakon ubačaja Viniciusa loptu sjajno primio, a zatim izveo popularne škarice za konačnih 2:0 i slavlje Titeove ekipe.

O ovoj ljepotici Richarlisona sigurno će se itekako dugo pričati, te se nadamo da ovo nije jedini izuzetno lijep pogodak koji ćemo vidjeti na Mundijalu od atraktivnih Brazilaca..