Majstorskim golovima Cavani odveo Urugvaj u četvrtinu finala!

Druga utakmica osmine finala donijela je duel između Portugala i Urugvaja. Pobjedu i prolazak u drugi krug gdje ih čeka Francuska upisala je selekcija Urugvaja rezultatom 2:1, zahavljući Cavaniju koji je postigao 2 pogotka.

Već u 7. minuti nakon odlične kombinacije CavaniSuarez, pogodio je napadač PSG-a, i tako donio veliku prednost svom timu. Portugal je imao posjed lopte, ali konretnije šanse za pogodak imali su urugvajci, od kojih je vrijedna pomena prilika Suareza iz slobodnjaka, kao i Cavanijev volej u finišu poluvremena.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili portugalci, koji su izjednačili nakon kornera u 54. minuti, kada je Pepe zakucao loptu iza leđa Muslere. U 61. minuti Cavani je maestralno pogodio za novo vodstvo Urugvaja.

Do kraja utakmice Portugal je pokušavao da nadoknadi rezultat, ali je Urugvaj iskusno sačuvao svoju mrežu i sami finiš utakmice iskusno privede kraju. U osmini finala ih očekuje duel protiv Francuske, što je još jedan težak ispit za njih.