Majstorstvo Gundogana i pogodak Haalanda za novi korak Cityja ka tituli, Everton sve bliži ispadanju u drugi rang

Nogometaši Manchester Cityja su u okviru 36. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Evertona i na kraju slavili sa ubjedljivih 3:0.

City je bio apsolutni favorit, što je pokazao i na terenu te su zasluženo došli do visoke pobjede s kojom su sada prvi sa 85 bodova, dok Arsenal ima 81 bod. ‘Topnici’ kasnije danas dočekuju Brighton i naravno tu moraju pobijediti.

Čovjek odluke je ovog puta bio fenomenalni Ilkay Gundogan. Iskusni veznjak je prvo postigao savršen pogodak iz okreta u 37. minutu, da bi u 51. prekrasno zabio iz slobodnog udarca.

Prethodno je Erling Haaland u 39. minutu, na asistenciju Gundogana, postigao svoj 36. pogodak u Premiershipu ove sezone i tako nezaustavljivi Norvežanin nastavlja da ispisuje rekorde.

Everton danas nije mogao apsolutno ništa u duelu sa mnogostruko jačim rivalom, pa ‘Karamele’ ostaju sa 32 boda na 17. mjestu, ali su samo bod od 18. Leedsa i dva od 19. Leicestera, koji ima i utakmicu manje.