Malcom pogotkom u 108. minuti odveo Brazil do naslova olimpijskog prvaka

Nogometaši Brazila osvojili su Olimpijske igre u Tokiju nakon pobjede protiv Španjolske u finalu sa 2:1 nakon produžetaka.

Uvod utakmice nije donio previše uzbuđenja, igralo se većinom na sredini terena, a prvo pravo uzbuđenje vidjeli smo u 35. minuti kada je sudac Chris Beath nakon VAR intervencije dosudio kazneni udarac za Brazil.

Odgovornost je preuzeo Richarlison, ali je šutirao vrlo loše i poslao loptu preko gola. Međutim, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, Brazil dolazi u vodstvo.

Dani Alves je dodao Matheusu Cunhi, a ‘devetka’ Brazila pogodila za 1:0. Španjolci su u nastavku odmah krenuli po gol koji će im donijeti izjednačenje, a u tome su uspjeli u 61. minuti kada je dodavanje Carlosa Solera u pogodak pretvorio Mikel Oyarzabal.

U završnici drugog dijela Španjolska je imala još velike prilike dođe do preokreta i trijumfa, ali Bryan Gil u dva navrata nije bio precizan.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 108. minuti kada je Brazilac Malcom pobjegao zadnjoj liniji Španjolske i pogodio za 2:1, a na kraju se ispostavilo da je taj gol donio Brazilu naslov prvaka.

Brazilci su ponovili uspjeh od prije pet godina na Igrama u Riju, a prije toga su osvajali tri srebrne i dvije brončane medalje.