Mali, ali itekako bitan trijumf u borbi za Scudetto: Milan u gostima nadjačao Cagliari

Igrači Milana su u okviru 30. kola talijanske Serie A gostovali Cagliariju i pobijedili rezultatom 1:0.

‘Rossoneri’ su se novom pobjedom vratili na tron Serie A i osam kola prije kraja u najboljoj su poziciji za osvajanje prvenstva. Izabranici Stefana Piolija imaju 66 bodova, tri više od Napolija i šest od Intera, koji ima utakmicu manje.

Heroj Milana bio je Ismael Bennacer, kada je u 60. minutu postigao spektakularan pogodak na asistenciju Oliviera Girouda.

Nakon tog pogotka, gosti su stvorili još nekoliko ozbiljnih prilika. Najbolju je imao Davide Calabria u 84. minutu kada nije uspio iskoristiti situaciju jedan na jedan.

S druge strane, Cagliari je u 91. minutu susreta imao priliku za izjednačenje. Leonardo Pavoletti je glavom pogodio prečku gola Maignana.

Sada je na redu reprezentativna pauza poslije koje će Milan ugostiti Bolognu i dobiti priliku da nastavi niz dobrih rezultata koji će ga dovesti do Scudetta kojeg toliko dugo čekaju.